Kaligrafický Qi Gong

 

Slovo "Qi" znamená vnútornú životnú silu. Slovo "Gong" znamená úsilie v určitom časovom období. Qi má dve oblasti:

 

Yuan Qi (prirodzené Qi) - narodíte sa s ním a je vnútorné. Toto vám prenesú vaši rodičia pri počatí.

 

Wei Qi (externé Qi) - Qi existujúce v prírodnom vonkajšom svete, vesmíre a prvkoch.

 

Keď praktizujeme Qi Gong, používame Wei Qi na rozvoj Yuan Qi. Toto sa, ako slovo "Gong" opisuje, deje v priebehu času a je založené na úsilí. Inými slovami, čím viac cvičíte, tým lepšie výsledky dosiahnete. Navyše, ako vaše cvičenie postupuje, vaše telo je ovplyvnené na bunkovej úrovni, mení sa DNA plán a vytvára prostredie nazývané "pamäť bunky" v rámci Calligraphy Health. Kombináciou tejto bunkovej pamäte s správnym dýchaním sa telo začne pohybovať automaticky. Spojte tento automatický pohyb s myšlienkou z mozgu a môžeme začať kontrolovať obeh v tele. Najvyššou úrovňou Qi Gongu je skutočné ovládanie buniek v tele pomocou myslenia.

 

Ľudské telo má tiež oblasť, v ktorej môže skladovať Qi. Táto zásoba energie je známa v čínskej terminológii ako Dan Tian alebo v angličtine ako "action mind" (akčná myseľ). Keď skladujete Qi, v skutočnosti vyvíjate Yuan Qi vo vašom tele, ktoré môžete kedykoľvek použiť pre svoj život. Avšak po smrti sa toto Qi vracia do prírody, pretože ste ho len požičali.

 

Qi Gong má dva rôzne spôsoby prezentácie:

 

A.)

Externý spôsob:

Explozívna sila (Fa-jing) - toto sa používa pre šport alebo bojové umenia. Môže sa využívať pre akýkoľvek pohyb alebo akciu, pri ktorej je potrebná sila.

 

Magnetický signál, elektrina alebo teplo - toto môžu využívať terapeuti, ako napríklad akupunkturisti alebo masážni terapeuti. Každý, kto používa kontakt pre liečenie. Táto energia prinesie vášmu ošetreniu zásadné zlepšenie.

 

B.)

Interný spôsob:

 

Toto je využívanie Qi na zlepšenie krvného obehu, zvládanie stresu alebo chorôb, otváranie blokád v tele a na sebapočúvanie. Ak máte problémy s väzmi alebo šľachami, Qi môže pomôcť ich hojeniu. Qi sa dá využiť na zvládanie bolesti hlavy a vysokého krvného tlaku. Jednoducho povedané, na dobrej úrovni Qi Gong vytvára zdravé prostredie, kde choroba nemôže prežiť.

 

Pri tréningu Calligraphy Health Qi Gong máme tri hlavné kroky v jeho vývoji:

 

Prijať energiu - Prijať energiu je primárna metóda na prijímanie Wei Qi do tela. Toto sa robí cez špecifické body v anatómii a je nasávané do tela kombináciou dychu a pohybu. Toto "nasávanie" využíva obeh cez telo, čistí blokády a vytesňuje cestu k zdraviu. Zlepšuje kvalitu krvi, imunitnú funkciu a vnútorné orgány.

Projektovať energiu - Projektovanie energie je metóda na vypúšťanie Wei Qi (alebo Yuan Qi) z tela. Opäť sa to robí cez rôzne body v anatómii, napríklad prsty, ruky, lakťové kĺby, nohy, dokonca aj hlavu. Táto metóda sa môže používať pre povolania, ako sú akupunkturisti, masážni terapeuti, fyzioterapeuti a chiropraktici, ako aj ďalšie metódy liečby. Projektovanie energie sa citlivým spôsobom používa na cítenie blokád, bolesti, dokonca aj emocionálnych stavov u klientov alebo pacientov, aby sa pripravili na liečebný proces.

Liečebná energia - Liečebná energia je proces projektovania energie prostredníctvom magnetického signálu, tepla alebo elektriny, ktorý sa spojí a prenesie na bunky tela druhej osoby. Tento externý signál sa používa na zlepšenie obehov krvi a / alebo imunitného systému príjemcu, tým, že otvára blokády, stagnáciu alebo "nečinné body" v cievach pacienta. Treba si uvedomiť, že pacient, ktorý dostáva túto energiu, musí byť otvorený myšlienke tohto ošetrenia, inak sa j Mám známosť s Christianom už nejakú dobu a môžem povedať, že je skutočne expertom vo svojom odbore. Niet len schopný preniesť svoje učenie, ale najdôležitejšie je, že ho prejavuje nielen vo svojich hodinách, ale aj mimo nich. To je dôležité pri hľadaní inštruktora, ktorý sa tvári, že dokáže zlepšiť fyzické a duševné zdravie, pretože nemôžete niekoho dostať niekam, kde ste sami neboli. Z toho dôvodu môžem vrelo odporučiť Christiana (a Zuzanu), aby vás sprevádzali na ceste k lepšiemu stavu zdravia. Bude vám táto cesta potešením!


Contact

Email:

flowing.principles@gmail.com

Mobil:
+49 176 8950 2981
+49 156 7935 5269


Newsletter

Note: Please fill out the fields marked with an asterisk.de

Blog     Home

Facebook
YouTube
Instagram